Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja z okazji 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali “Dylematy Medyczne XXI wieku”, 15 listopada 2013, Kraków

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Dyrektorów Szpitali, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Współpraca: European Association of Hospital Managers

Biuro Konferencji: Medycyna Praktyczna

Szanowni Państwo!

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali zapraszam do wzięcia udziału w jubileuszowej konferencji dla menadżerów służby zdrowia, dyrektorów szpitali oraz kadry zarządzającej placówkami medycznymi. Międzynarodowa Konferencja “Zdrowie i medycyna – wyzwania przyszłości”, organizowana jest we współpracy z European Association of Hospital Managers. Konferencja odbędzie się 15 listopada 2013 roku w Krakowie w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Będzie równocześnie okazja do integracji środowiska menadżerów i kadry zarządzającej oraz podsumowania 20-lecia działalności naszego stowarzyszenia w latach 1993-2013.

Temat przewodnim spotkania będą codzienne wyzwania, przed jakimi staje kadra zarządzająca placówką medyczną. Będziemy szukali odpowiedzi na pytania: jak zapewnić finansowanie szpitala i programu inwestycyjnego w roku 2014? Jak skorzystamy na dyrektywie transgranicznej? Jakie czynniki mają wpływ na rozwój placówki? Jakie rozwiązania stosują szpitale europejskie dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i dostępu do innowacji? Ubezpieczenie szpitala od zdarzeń medycznych – co warto wiedzieć? Elektroniczna dokumentacja medyczna – jak wdrożyć? Innowacyjny szpital – potencjał czy mit? Jak skorzystać z dotacji unijnych po roku 2014?

Te kwestie, oraz wiele innych, będziemy omawiać podczas konferencji w gronie najlepszych specjalistów i przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i NFZ oraz prezesów największych organizacji pozarządowych w sektorze medycznym. Program ramowy spotkania i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji: www.mp.pl/dyrektorzy. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, aktywnego uczestnictwa w debatach oraz spotkaniu w gronie kadry zarządzającej. Wobec wagi poruszanych problemów liczymy na przyjęcie naszego zaproszenia.

Łączę wyrazy szacunku,

Prof. nadzw. dr hab. med. Mieczysław Pasowicz